Уулвърхамптън продължи да покорява Европа (видео)

Уулвръхамптън постигна убедителна победа в най-голямата си европейска вечер от много години на “Молиню”. Тимът на Нуно Еспирито Санто победи Еспаньол с 4:0 и до голяма степен си осигури участие на осминафиналите. Диого Жота реализира хеттрик, а другото попадение бе дело на Рубен Невеш. “Вълците” започнаха участието си в турнира от втория квалификационен кръг, а от тогава са записали 11 победи, 1 равенство и 1 загуба.

Въпреки че това бе третият им мач в рамките на 10 дни, Еспирито Санто заложи на основните си играчи срещу последния в испанското първенство. Двубоят започна на високо темпо, а в 15-ата минута домакините поведоха. След ъглов удар Хименес отклони топката и тя стигна до Жота, който отблизо откри резултата. След гола Уулвс леко се прибра, но продължаваше да създава опасности. Вратарят на “вълците” Руи Патрисио за малко да подари едно попадение на съперника след половин час игра, но в последния момент успя да поправи грешката си.

Малко след почивката Уулвърхамптън поведе с 2:0 след фантастично изпълнение на Рубен Невеш. Халфът нанесе страхотен удар от воле от далечна дистанция. В 67-ата минута Жота отбеляза втория си гол в мача и авансът на домакините вече бе повече от солиден. Португалецът не се спря до тук и вече има девет гола в Лига Европа, след като оформи хеттрик в 81-ата минута, след като си освободи пространство за изстрел и прати топката покрай вратаря. За него това е втори хеттрик в турнира през този сезон.

УУЛВС - ЕСПАНЬОЛ 4:0