АЗ Алкмаар се спаси от загуба в края

АЗ Алкмаар се размина с домакинска загуба от ЛАСК в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Двубоят завърши 1:1 и австрийците са в по-добра позиция преди реванша.

Холандците имаха предимство в началото на срещата, но без да създават голови положение. Всъщност гостите успяха да поведат в 26-ата минута. След странично хвърленя топката бе отклонена от Траунер и стигна до Рагуз, който стреля и след рикошет кълбото се озова в мрежата. Попадението даде повече увереност на ЛАСК и те заиграха по-силно. Малко преди почивката австрийците можеха да стигнат до втори гол на Фрийзер стреля слабо от отлична позиция.

След почивката АЗ доминираше, като стигна и до повече удари към вратата на съперника. Домакините обаче не успяваха да преодолеят защитата на тима от Линц. Те успяха да изравнят четири минути преди края. Тогава след разглеждане с ВАР бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Холанд, а Коопемайнерс бе точен от бялата точка.

АЗ АЛКМААР - ЛАСК 1:1
0:1 - Рагус (26)
1:1 - Коопмайнерс (86-д)