Кристиано Роналдо продължава да покорява рекорди, Юве запази върха (видео)

Шампионът на Италия Ювентус постигна важен успех с 2:1 над СПАЛ в гостуването от 25-ия кръг на Серия "А". Суперзвездата Кристиано Роналдо отново беше в центъра на внимание, след като изигра своя мач №1000 сред професионалистите, а също така постави пореден рекорд в славната си кариера. Петкратният носител на "Златната топката" отбеляза първото попадение в 39-ата минута, което беше 11-то поред за него в Серия "А". Така той изравни рекорда на Габриел Омар Батистута (1994/95) и Фабио Куалярела (2018/19), които също имат голове в 11 поредни мача. Това означава, че ако се разпише в голямото дерби с Интер през другия уикенд, ще стане първият в историята с попадение в 12 поредни мача от калчото. Роналдо, който вече е футболистът с най-много поредни гола в историята на Юве, изравни и легендарния си сънародник Руи Коща по голове в италианския шампионат.

Бившият плеймейкър на Фиорентина и Милан има 339 мача и 42 гола, докато CR7 има същите голове в 52 мача. 35-годишният играч изравни и постижението си от дебютния му сезон в Юве, когато вкара 21 гола в 31 мача, той вече е вкарал същите попадения, но в 21 изиграни двубоя.

Роналдо се отчете с отменен гол в началото на двубоя поради засада, много сериозен пропуск през втората част и греда от фаул в 85-ата минута.

Аарън Рамзи удвои в 60-ата минута с красиво попадение, което е второ за него в Италия от 14 мача, докато Андреа Петаня от дузпа отбеляза почетното попадение за СПАЛ в 70-ата минута. Интересното е, че нападателят стана първият играч в историята на "небесносините", който вкара 10 гола в един сезон за клуба в Серия "А".

Хуан Куадрадо също пропусна две отлични възможности, а веднъж гредата помогна на домакините след майсторско изпълнение на Дибала в 37-ата минута.

Маурицио Сари, който мислеше и за първия осминафинал в Шампионската лига с Лион във Франция през следващата седмица, беше направил три промени от миналия кръг. Контузеният Гонсало Игуаин, Леонардо Бонучи и Адриан Рабио бяха заменени от Роналдо, Киелини и Матюди.

Кристиано Роналдо водеше атаката в своя мач №1000 в кариерата си. Този двубой бе 73-и за него с екипа на "бианконерите", а най-много има с Реал Мадрид (438), 292 за Манчестър Юнайтед, 164 с Португалия и 33 със Спортинг.

Освен него Пауло Дибала и Кудрадо водеха атаката, а Блес Матюди, Родриго Бентакур и Аарън Рамзи бяха халфовете, докато Данило, Даниеле Ругани, Джорджо Киелини, Алекс Сандро действаха в защитата пред Войсчех Шчесни.

Капитанът Джорджо Киелини пък се завърна сред титулярите за първи път от лятото, след като италианският национал скъса кръстни връзки на коляното в края на август. След победата над Бреша (

2:0
2:0

), Юве търсеше нови точки, за да запази първата позиция в Серия "А", където е едноличен лидер след загубата (

1:2
1:2

) на Интер от Лацио в миналия кръг.

Домакините бяха в серия от четири поредни поражения, а Луиджи Ди Биаджо дебютира начело на СПАЛ със загуба срещу Лече (

1:2
1:2

), като домакинството на Старата госпожа бе първата му изява пред феновете от Ферара.

Първите пет минути подкрепяните от пълните трибуни играчи на "небесносините" започнаха по-добре, но още в първата атака на гостите Роналдо прати топката в мрежата, но се оказа, че е в положение на засада.

Постепенно гостите, които играеха със синьо, взеха инициативата, но Куадрадо направи сериозен пропуск, след което пропусна да намери и Рамзи, който чакаше на празна вратата. В 37-ата минута Дибала удари гредата от 20 метра, а в 39-ата минута Куадрадо намери Кристиано и португалецът даде аванс на Юве. Попадението бе 725-то за Роналдо в кариера му.

Втората част стартира с пропуск на Роналдо, чийто изстрел мина на сантиметри от гредата. Киелини напусна за сметка на Де Лихт. Куадрадо бе спрян от Бериша в 56-ата минута, а в 58-ата минута изстрел на Рамзи мина покрай вратата. Бившият играч от Арсенал все пак удвои в 60-ата минута, когато беше изведен от Дибала и красиво прехвърли Бериша. Преди това Киелини напусна за сметка на Де Лихт.

Десет минути по-късно СПАЛ получи право да изпълни дузпа, след като Ругани фаулира Мисироли. Реферът Ла Пена имаше нужда да изполва ВАР, след като първоначално даде знак играта да продължи. След това екранът на терена се развали и трябваше да получи сигнал по радиостанцията, че нарушение има.

Юношата на Милан Петаня хладнокръвно намали и влезе в историята на СПАЛ, като първият играч с 10 гола в Серия "А" за един сезон с екипа на "небесносините". Това беше осмата дузпа срешу Юве през този сезон, което прави шампионите лидери и в тази класация.

Играчите на Ди Биаджо започнаха да мечтаят, но Ювентус беше тимът, който пропусна да вкара нов гол. Роналдо направи голям пропуск отблизо, а след това удари и горната греда от фаул. Тимът от Торино отново не впечатли с играта си, но постигна основната си цел - победата.

"Бианконерите" имат вече 60 точки, като дръпнаха с четири пред Лацио и на шест пред Интер, който приема Сампдория на "Джузепе Меаца". Двата колоса излизат в директен мач за Скудетото на първи март на "Алианц Стейдиъм". СПАЛ остана на последно място с 15 точки след петата си поредна загуба.

СПАЛ - ЮВЕНТУС 1:2
0:1 Роналдо (39)
0:2 Рамзи (60)
1:2 Петаня (70-д)